Mis saab siis, kui avastad, et Su töölaual on ootamatult palju erinevaid teemasid? Korraga on kõike väga palju, ärevus tekib pelgalt mõttest, et kuidas ma kõik tehtud saan. Ärevus kasvab, aeg läheb, stressitase tõuseb, aga samal ajal tehtud ei saa midagi…
Mida Sina teed sellistes olukordades? Kuidas tagad asjade korrektse ja õigeaegse tegemise samal ajal iseend hoides?
Minu peamine ja toimiv nipp enne kui hakkan midagi tegema või kuhugi suunas liikuma, on see, et võtan aja maha. Võtan aja selleks, et läbi mõelda kõik paralleelselt kulgevad protsessid ning teen kirjaliku plaani, kuidas eesmärgini jõuda.
Kui olen välja puhanud, jaksan rohkem, meel on rõõmsam ja saan vähema ajaga rohkem tehtud. Kõlab lihtsalt, aga kui paljud meist tegelikult nii mitu öötundi magavad, et päriselt välja puhkavad?
Lepin endaga kokku, millal ma vaatan meile, millal olen sotsiaalmeedias jm. Eesmärk on olla 100% kohal just selle tegevuse juures, mis on parajasti käsil.
Kõige keerulisem on see, kui mõtted hüppavad ühe tegevuse juurest teise juurde – kord kirjutad mõttega nt sisuteksti, siis lähed sissetuleva meili juurde ja avastad korraga, et sa ei tee kumbagi – ei kirjuta planeeritud teksti ega tegele ka meilis sisalduva teemaga.
Seisan hea oma baastegevusete eest – kujundan tegevustest, mis tagavad mulle hea enesetunde (lisaks unele veel nt värskes õhus liikumine, toitumine, trenn jm) toetavad harjumused.
Ma tean, kui kergelt on tekkimas tunne, et mis ma nt hommikul ikka välja jalutama lähen – lähen hiljem, kui aega on või mis seal ikka juhtub, kui üks päev vahele jääb. Tõde on see, et baastegevused kannavad vaid siis, kui neid järjepidevalt teha. Pea meeles, et Sina ise oled kõige tähtsam! Niipea, kui enam iseenda tassi ei täida, ei jaksa ka endast teistele anda.
Kui ma enam ei jaksa, siis puhkan! Vajadusel küsin abi!
© reelikaojakivi.com | Kõik õigused kaitstud | Privaatsusinfo | Valmistas Woofy.org