Keskastmejuhtidel on oluline olla teadlik oma stressitekitajatest. See võib hõlmata liigset töökoormust, ebamõistlikke nõudmisi, ajapuudust või keerulisi suhteid meeskonnaliikmetega. Eneseteadlikkus võimaldab tuvastada probleemseid valdkondi ning võtta kasutusele meetmeid nende lahendamiseks. Küsi endalt: mis on need olukorrad, mis tekitavad kõige rohkem stressi, ning mis on nende mõju ja tagajärjed?
Töökeskkond võib keskastmejuhtidele esitada palju nõudmisi, kuid oluline on seada selged prioriteedid: keskenduda kõige olulisematele ülesannetele ja tegevustele, mis panustavad kõige enam organisatsiooni eesmärkidesse. Ajajuhtimise oskused võimaldavad hoida kontrolli oma tööülesannete ja ajakava üle ning vähendada seeläbi stressi.
Kui võimalik, delegeeri ülesandeid ja vastutust meeskonnaliikmetele. Usalda oma meeskonda ja vähenda seeläbi isiklikku koormust, mis aitab hoida fookust kõige olulisem.
Keskastmejuhid on tihti infovahetuse keskpunktis, seega on oluline luua selged suhtluskanalid nii tippjuhtide kui ka meeskonnaliikmetega. Selge ja avatud suhtlus vähendab segadust ja võimalikke pingeid töökeskkonnas.
Keskastmejuhtidel on sageli kalduvus end täielikult tööle pühendada, kuid oluline on leida aega ka enda jaoks. Aeg endale ja enda esikohale seadmine on olulised stressi maandamiseks ning energiataseme taastamiseks ja säilitamiseks. Toetavate harjumuste kujundamine (piisav uni, tervislik toitumine, regulaarne liikumine, hingamisharjutused), hobidega tegelemine, suhtlus pere ja sõpradega, positiivne ellusuhtumine ja tänulikkus on olulised vaimse, emotsionaalse ja füüsilise tasakaalu alustalad. Õpi teistele „ei“ ütlema – see on „jaa“ ütlemine iseendale.
Tee pause tööpäeva jooksul, luba endale puhkepäevi ning võta aastaks ettenähtud puhkus välja (ja kasuta seda reaalselt ka puhkuseks) – planeeri lisaks kohtumistele ja kohustustele ka aeg pausideks ja puhkuseks, sest see aitab taastuda ja laadida.
Ära karda rääkida avameelselt oma stressist kolleegidele ning otsida professionaalset abi, kui tunned, et tööstress hakkab üle pea kasvama.
Kokkuvõtvalt saab öelda, et tööstress on väljakutse, millega paljud keskastmejuhid silmitsi seisavad, aga tööstressi on võimalik vähendada. Selleks on vaja tähele panna märke tööstressist, mõista tööstressi mõju oma elule ning rakendada tõhusaid strateegiaid selle maandamiseks, et leida sisemine harmoonia. Töötervise ja -ohutuse eest hoolitsemine on oluline nii meie füüsilise kui ka vaimse tervise tagamiseks ning üldise heaolu suurendamiseks.
© reelikaojakivi.com | Kõik õigused kaitstud | Privaatsusinfo | Valmistas Woofy.org